Македонското Културно Друштво „Свети Кирил и Методиј“ од Линц ќе учествува на Првомајска парада во својот град

0
28

Почитувани Македонци
Ве известуваме, дека на ден 1.Мај (Среда),градот Линц ќе организира Парада (Културно – уметнички Друштва), на која нашето Друштво ке учествува и воедно, ке ја претставува Македонската нација,
после парада сите сте добродојдени во нашите простории каде ќе биде организирана забава по повод 1.Мај.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде