Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

0
32

Македонката Катерина Ацевска денеска се закити со сребрениот медал на Европското првенство (ЕП) во Питешти (Романија), откако во категоријата над 70 килограми за натпреварувачки до 21 година загуби во финалната борба против Германката Сандер Лота.

Повеќе информации на следниот ЛИНК

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде