Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“

0
136

На 28 ноември 2023 г. со почеток од 19:00 ч. во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, ќе се одржи промоција на збирката песни и есеи „Срма за Ацо Шопов“ посветена на ликот и делото на Ацо Шопов, по повод 100 години од неговото раѓање. Во книгата се застапени автори од повеќе држави од регионот.

Промоцијата на книгата е во рамки на одбележувањето на 15 годишниот јубилеј на здружението „Македониум“ од Белград.

Настанот е поддржан од Агенцијата за иселеништво.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде