ПОВИК ЗА ЛЕТНА ШКОЛА

0
328

Почитувани,

По  успешни 15 Летни школи за изучување на македонскиот јазик, Агенцијата за иселеништво ќе ја организира 16-тата Летна школа.

Школата ќе се одржи од 25 јули до 01 август 2024 година во Охрид.

Пријавувањето трае до 01 февруари 2024 година.

Пријавите се поднесуваат на електронската адреса:

iskra@minisel.gov.mk

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде