22.8 C
Skopje
среда, јули 24, 2024

европа

сад

австралија

КАНАДА

соопштенија

ИСТАКНАТИ ИСЕЛЕНИЦИ

Светлана Мојсов е добитничка на престижната награда Перл Мајстер Грингард за револуционерното откритие за лекување од дијабетес

Светлана Мојсов, чие истражување за хормоналните предизвикувачи за производство на инсулин доведе до револуционерни третмани за дијабетес и дебелина, е добитничка на наградата Перл...

Симона Смилеска Петков се бори за македонскиот идентитет во Австралија: Се намалува интересот за македонскиот јазик кај децата на нашите иселеници

Се преселила во Австралија пред 10 години, кога во Македонија го запознала сопругот Зоран, но се уште е подготвена да го спреми куферот и да...

ДОНАЦИИ

ДОНАЦИЈА НА УМЕТНИЧКАТА ПАСКАЛИ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ИСЕЛЕНИШТВО

Минатогодишната учесничка на „Иселеничката ликовна колонија„ во Крушево, реномираната светска уметничка г-ѓа Ирена Паскали, донираше прекрасно дело на Агенцијата за иселеништво со одобрение да...

Македонци од Швајцарија обезбедија спортска опрема за младинската школа на ФК Љуботен

Младите категории на ФК Љуботен од вечерва имаат дополнителна спортска опрема која е обезбедена со ангажирање на дијаспората. Македонците од повеќе градови кои сега живеат...

КУЛТУРА

Скопје

Крушево

Смоларски, Гевгелија, Дојран

Шар Планина, Тетово, Гостивар

Берово, Пехчево

Охрид

Галичник, Маврово

Преспа, Брајчино, Битола

Демир Капија, Кавадарци, Стоби

Кратово, Кокино, Куклици

Спорт

Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

0
Македонката Катерина Ацевска денеска се закити со сребрениот медал на Европското првенство (ЕП) во Питешти (Романија), откако во категоријата над 70 килограми за натпреварувачки...

посетете не

10,619фановикако
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Охрид I дел

Охрид I I дел

КАВАДАРЦИ

СТРУМИЦА

европа

сад

австралија

КАНАДА

соопштенија

ИСТАКНАТИ ИСЕЛЕНИЦИ

Светлана Мојсов е добитничка на престижната награда Перл Мајстер Грингард за револуционерното откритие за лекување од дијабетес

Светлана Мојсов, чие истражување за хормоналните предизвикувачи за производство на инсулин доведе до револуционерни третмани за дијабетес и дебелина, е добитничка на наградата Перл...

Симона Смилеска Петков се бори за македонскиот идентитет во Австралија: Се намалува интересот за македонскиот јазик кај децата на нашите иселеници

Се преселила во Австралија пред 10 години, кога во Македонија го запознала сопругот Зоран, но се уште е подготвена да го спреми куферот и да...

ДОНАЦИИ

ДОНАЦИЈА НА УМЕТНИЧКАТА ПАСКАЛИ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ИСЕЛЕНИШТВО

Минатогодишната учесничка на „Иселеничката ликовна колонија„ во Крушево, реномираната светска уметничка г-ѓа Ирена Паскали, донираше прекрасно дело на Агенцијата за иселеништво со одобрение да...

Македонци од Швајцарија обезбедија спортска опрема за младинската школа на ФК Љуботен

Младите категории на ФК Љуботен од вечерва имаат дополнителна спортска опрема која е обезбедена со ангажирање на дијаспората. Македонците од повеќе градови кои сега живеат...

КУЛТУРА

Скопје

Крушево

Смоларски, Гевгелија, Дојран

Шар Планина, Тетово, Гостивар

Берово, Пехчево

Охрид

Галичник, Маврово

Преспа, Брајчино, Битола

Демир Капија, Кавадарци, Стоби

Кратово, Кокино, Куклици

Спорт

Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

0
Македонката Катерина Ацевска денеска се закити со сребрениот медал на Европското првенство (ЕП) во Питешти (Романија), откако во категоријата над 70 килограми за натпреварувачки...

посетете не

10,619фановикако
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Охрид I дел

Охрид I I дел

КАВАДАРЦИ

СТРУМИЦА

Најново

СКОПЈЕ I дел

СКОПЈЕ II дел

ВАЛАНДОВО

Skopje
clear sky
22.8 ° C
22.8 °
22.8 °
64 %
1.5kmh
0 %
сре
36 °
чет
33 °
пет
35 °
саб
37 °
нед
26 °
New York
few clouds
26.4 ° C
28.1 °
24.4 °
73 %
6.2kmh
20 %
сре
27 °
чет
28 °
пет
30 °
саб
30 °
нед
25 °
Melbourne
clear sky
29.8 ° C
31.1 °
28.3 °
74 %
7.7kmh
0 %
сре
30 °
чет
30 °
пет
29 °
саб
30 °
нед
27 °

ВЕСТИ

Македонката Ацевска стана европска вицешампионка во џиу-џицу

Македонката Катерина Ацевска денеска се закити со сребрениот медал на Европското првенство (ЕП) во Питешти (Романија), откако во категоријата над 70 килограми за натпреварувачки...

СООПШТЕНИЈА

Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“

На 28 ноември 2023 г. со почеток од 19:00 ч. во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, ќе се одржи промоција на збирката...

ТРАДИЦИОНАЛНИ ЈАДЕЊА

Папалини (гирици) во рерна

Потребно: 500 гр замрзнати рипчиња 4 супени лажици маслиново масло 2 лажици палента 1 полна лажичка сол половина лажичка лук во прав Забелешка: Пред подготовка, одмрзнете ги рипчињата и оставете ги...

Контактирајте нèАгенција за иселеништво
ул.Македонија бр. 19,
1000 Скопје
тел: + 389 2 3118 633
e-mail info@minisel.gov.mk

function image_popup_idc(){ ?>